The colours in power for 2018/ Vládnoucí barvy pro rok 2018

Colours are everywhere around us, we can find them not only in fashion, but also in beauty, home decor, food, art, or architecture. Every colour has a meaning, symbolizes something and has an influence on our mood. When talking about the colours in fashion, every year, the so called “IT“ colours are selected and considered as the main colours which designers use for their collections and we, the customers, are inspired by them and some of the trendy  colours can be added to our closets. Those colours are created by the team at the Pantone Color Institute, where the poeple work on the Pantone Fashion Color Trend Report. What are the main colours which made it to the top list year? You will get to know, when you will continue reading. Ready to become inspired?

Barvy jsou všude kolem nás, můžeme je vidět nejen v módě, ale také v kosmetice, dekoraci pro byt či dům, jídle, umění nebo architektuře. Každá barva něco znamená, symbolizuje a má vliv na to, jak se cítíme. Když bychom měli mluvit o barvách v módě, každý rok jsou pro danou sezónu vybrány barvy, které návrháři použijí ve svých kolekcích, a my, zákazníci, se jimi poté inspirujeme a některá z daných barev se může objevit i v našem šatníku. Jaké barvy byly vybrány jako ty nejlepší pro letošní rok? To se dozvíte, pokud budete pokračovat ve čtení. Jste připraveni nechat se inspirovat?

 

The number one, the winner, the queen of the all colours (name it as you want) for 2018 is violet in all its shades from the purple one to the lavender. This colour has been seen everywhere – from the catwalks on fashion weeks to the streetstyle looks. Violet is not ready to say goodbye yet and will remain very powerful also in fall and winter. It is the symbol of mystery, magic and secret. Everyone can find its shade and be ready to shine like a star on the night sky. The designers who loved this colour are Stella McCartney, Rochas, Tibi or Michael Kors

Číslo jedna, vítězka, královna všech barev (říkejte jí, jak chcete) pro rok 2018 je fialová ve všech svých odstínech – od purpurové po levandulovou. Tato barva je k vidění opravdu všude – od módních přehlídek po streetstylové outfity. Fialová ještě není připravena nikam zmizet a zůstane silnou barvou i pro nadcházející podzim a zimu. Je symbolem magie, záhady a tajemství. Každý si může najít svůj odstín a začít zářit jako hvězda na noční obloze. Návrháři, kteří milují fialovou? Stella McCartney, Rochas, Tibi nebo Michael Kors.

Which colours are the next? You will get to know very soon on the blog!

Na jaké další barvy se můžete těšit? Již brzy na blogu!

Tendências-Primavera-Verão-2018-2019-3a

Léto 2017: módní nezbytnosti letního šatníku

Co by vám letošní léto rozhodně nemělo chybět a bez čeho se neobejdete? V dnešním článku najdete top 5 věcí, které rozhodně stojí za to si pořídit a obohatit jimi tak váš šatník.

Klobouk – pravda, ne každá z nás ho má v oblibě ať už proto, že nemáme odvahu vzít si ho na sebe, nebo z předsudku, že nám nesluší. Stačí se ovšem podívat po správném tvaru a barvě a někde na vás určitě čeká ten pravý. Pokud se pro jeho koupi rozhodnete, tak budete nejen během léta stylová, ale zároveň se i budete chránit před mnohdy silným sluníčkem.

billie-rose-blog-outfit-fashion-blogger-amsterdam-streetsyle-summer-style-outfit-17-van-38

Halenka či šaty s odhalenými rameny – jeden z velmi oblíbených trendů pro toto léto, uvidíte ho téměř v každém módním časopise a i obchody už mají slušné zásoby. V oblečení tohoto typu se budete cítit nejen pohodlně, ale zároveň budete působit i sexy. Nemusím určitě připomínat, že k těmto modelům nepatří žádná ramínka od podprsenky!

bez názvu

Slaměná kabelka – ano, čtete správně, tato kabelka se pro nadcházející letní měsíce stává královnou mezi ostatními kabelkami. Vybírat můžete od menších do ruky až po velké přes rameno. Pokud budete v zahraničí, navštivte místní trhy, někdy tam můžete najít hotové poklady!

a8a65e40c94f3f39b82eca9380a005f7

Kimono – doteď spíše „župánek“ přes plavky, letos ovšem kimono povýšilo svoji funkci a stává se plnohodnotnou součástí outfitu. Oblečte si ho přes kraťásky a tričko nebo šaty a jste připravena vyrazit do města. Velice dobře vypadají zvláště ty s květinovým vzorem.

Screen-Shot-2017-05-10-at-17.00.27

Stylové pantoflíčky – návrháři a módní domy představili tento trend na svých přehlídkách a my? My ho milujeme! Také není důvod proč ne, nebavíme se o gumových pantoflích k vodě, ale o pravdu módní obuvi, která se nyní vyrábí v nejrůznějších provedeních (hedvábné, látkové, se vzorem) nebo s různými aplikacemi, např. s roztomilými mašlemi či kamínky. Jsou to nejpohodlnější boty na léto a letos, dámy, je máte oficiálně povolené!

5-Buy-Jessica-Buurman-Street-Style-Shoes-AQUATA-Studs-And-Pearls-Slides-Suede-Slippers-Red-800x800

Nyní jste na léto zcela připravení, tak už nezbývá nic jiného, než si ho plnými doušky užít a to třeba právě i s novými kousky, které přibudou do vašeho letního šatníku!

Pink is everywhere

Today´s look is about mixing a dressy piece of clothing with the more casual ones. In my case, I combined this cute pinkie dress with a pair of white sneakers, which looks easygoing and it is a perfect combo for a daytime. As the accessories I picked my Ray Ban sunnies again and honestly – you can never go wrong with a Chanel bag:)! Enjoy!

 

Dnešní look je o mixování elegantních kousků oblečení s těmi, které jsou více casual – neformální. Já jsem zkombinovala tyto růžové šaty s bílými teniskami, abych dosáhla pohodového outfitu na den. Jako doplňky jsem zvolila moje oblíbené Ray Ban brýle a kabelku Chanel – se kterou nikdy nemůžete nic pokazit:)! Užijte si dnešní look!

dress/šaty: vintage, sneakers/tenisky: Converse, bag/kabelka: Chanel, sunnies/brýle: Ray Ban

IMG_5102 IMG_5104 IMG_5107 IMG_5115 IMG_5121 IMG_5124 IMG_5128 IMG_5133 IMG_5151 IMG_5156 IMG_5168 IMG_5179

 

 

 

 

Off shoulder dress

One of the trends for this summer is everything off shoulder, including shirts, blouses and dresses. I really like it, you feel comfortable during hot days and it is something different. I combined my blue dress with a lace choker (another summer trend), beige platform sandals (reminds me the Chloé ones) and my black Gucci Soho Disco bag. I also love my round Ray Ban sunnies, this pair goes with everything and it has a vintage vibe. What´s your favourite summer trend?

 

Jeden z trendů pro letošní léto je vše tzv. bez ramen, ať už se jedná o topy, košile či šaty. Já osobně mám tento styl moc ráda, protože se běhěm horkých letních dní cítíte pohodlně a je to zase něco jiného. Já jsem zkombinovala moje modré šaty s krajkovým obojkem ( další trend tohoto léta), béžovými sandálkami na platformě (připomínají mi ty od značky Chloé) a s mojí černou kabelku Gucci. Také nedám dopustit na moje brýle Ray Ban, které mají kulatý tvar, jdou nosit ke všemu a vypadají trochu jako vintage. Jaký je váš oblíbený letní trend?

dress/šaty: New Yorker, shoes/boty: Deichmann, bag/kabelka: Gucci, sunnies/brýle: Ray Ban, choker/obojek: unknown, watch/hodinky: Citizen

IMG_5054

 

 

IMG_5008

IMG_5010

IMG_5020

IMG_5035

IMG_5037

IMG_5038

IMG_5045

IMG_5055

 

 

 

 

 

 

 

WHAT TO WEAR: FALL

fall1 fall2 fall1 fall2 fall3fall5 fall6 fall7 The fall is coming, so here is some inspiration what to wear during this season.  Which outfit would you wear?

Podzim se se blíží….tady je malá dávka inspirace toho, co v tomto období nosit. Jaký outfit byste si vybraly vy?

Stripes and denim

I love simplicity and I love stripes. You cannot go wrong with them. They can be combined with black, white, denim, leather or even different patterns (but carefully). This is my example of simple, yet chic look with my favourite accessories such as white Converse, sunnies and Hermés cuff. So what do you think? Cool or not?

tee: Mango, denim: DIY, shoes: Converse, sunnies: Chanel, bracelet: Hermés

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Icone in the garden

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hello everyone, here is another series of photos from my holiday in Italy. This time I chose to wear the skirt which is asymetrical and that makes her more interesting. I added simple tee but try something new with with it – I made a knot. Together it creates a look I was looking for – comfortable, simple and chic. Hope you will like it!

tee: Acne, skirt: Gate, espadrilles: Chanel, sunnies: Chanel

 

 

 

Trouble maker

Hi everyone! How are you doing? These pics were taken during my holiday in Calabria, Italy. Isn´t the backround just gorgeous? Actually I took more outfit pics so in the next few days you can see them here. About the outfit, I wore one of my favourite items – this Isabel Marant skirt, it is so comfy and matches many things. As for the rest of the look I add this funny tee and white sneakers which should be in everyone´s wardrobe, they are just perfect for the summer! Have a nice day!

tee: New Yorker, skirt: Isabel Marant, bag: Chanel, sunnies: Ray Ban, sneakers: Converse

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

The shorts

Hi everybody, how are you today? These pics are shot in Bratislava and beacuse the weather was nice I could wear my new printed shorts from Céline. They are really comfortable, the material is light and you can pair them with so many different things. I decided for simple white tee and added a jeans vest to look more interesting. As for accessories I wore my favourite epsadrilles ( I literally live in them), grey Balenciaga and Chanel sunnies. Have a great day!

shorts: Céline, tee: Mango, vest: DIY, espadrilles: Chanel, bag: Balenciaga, sunnies: Chanel

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA