The colours in power for 2018/ Vládnoucí barvy pro rok 2018

Colours are everywhere around us, we can find them not only in fashion, but also in beauty, home decor, food, art, or architecture. Every colour has a meaning, symbolizes something and has an influence on our mood. When talking about the colours in fashion, every year, the so called “IT“ colours are selected and considered as the main colours which designers use for their collections and we, the customers, are inspired by them and some of the trendy  colours can be added to our closets. Those colours are created by the team at the Pantone Color Institute, where the poeple work on the Pantone Fashion Color Trend Report. What are the main colours which made it to the top list year? You will get to know, when you will continue reading. Ready to become inspired?

Barvy jsou všude kolem nás, můžeme je vidět nejen v módě, ale také v kosmetice, dekoraci pro byt či dům, jídle, umění nebo architektuře. Každá barva něco znamená, symbolizuje a má vliv na to, jak se cítíme. Když bychom měli mluvit o barvách v módě, každý rok jsou pro danou sezónu vybrány barvy, které návrháři použijí ve svých kolekcích, a my, zákazníci, se jimi poté inspirujeme a některá z daných barev se může objevit i v našem šatníku. Jaké barvy byly vybrány jako ty nejlepší pro letošní rok? To se dozvíte, pokud budete pokračovat ve čtení. Jste připraveni nechat se inspirovat?

 

The number one, the winner, the queen of the all colours (name it as you want) for 2018 is violet in all its shades from the purple one to the lavender. This colour has been seen everywhere – from the catwalks on fashion weeks to the streetstyle looks. Violet is not ready to say goodbye yet and will remain very powerful also in fall and winter. It is the symbol of mystery, magic and secret. Everyone can find its shade and be ready to shine like a star on the night sky. The designers who loved this colour are Stella McCartney, Rochas, Tibi or Michael Kors

Číslo jedna, vítězka, královna všech barev (říkejte jí, jak chcete) pro rok 2018 je fialová ve všech svých odstínech – od purpurové po levandulovou. Tato barva je k vidění opravdu všude – od módních přehlídek po streetstylové outfity. Fialová ještě není připravena nikam zmizet a zůstane silnou barvou i pro nadcházející podzim a zimu. Je symbolem magie, záhady a tajemství. Každý si může najít svůj odstín a začít zářit jako hvězda na noční obloze. Návrháři, kteří milují fialovou? Stella McCartney, Rochas, Tibi nebo Michael Kors.

Which colours are the next? You will get to know very soon on the blog!

Na jaké další barvy se můžete těšit? Již brzy na blogu!

Tendências-Primavera-Verão-2018-2019-3a

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Hana Hanzalová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>